Odbiór mieszkań Warszawa

Odbiór mieszkań Warszawa

Dlaczego w Warszawie buduje się najwięcej nowych mieszkań i domów?

Warszawa to największe miasto w Polsce, z największą ilością mieszkańców i największą napływową liczbą mieszkańców. Większa od Warszawy jest aglomeracja Katowicka (miasta Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, a ponadto miasta: Zawiercie, Olkusz, Chrzanów, Oświęcim, Knurów, Łaziska Górne, Pyskowice).

Porównywalne jest aglomeracja Krakowska (miasta Kraków, Alwernia, Dobczyce, Kalwaria Zebrzydowska, Krzeszowice, Myślenice, Niepołomice, Olkusz, Skawina, Słomniki, Sułkowice, Świątniki Górne, Wadowice, Wieliczka, Zator, Trzebinia, Chrzanów, Babice),

Aglomeracja Łódzka (miasta Łódź, Zgierz, Pabianice, Ozorków, Aleksandrów, Konstantynów, Brzeziny).

oraz Trójmiejska (Gdańsk, Gdynia, Sopot).

Odbiór mieszkań Warszawa

Jednak jako pojedyncze miasto Warszawa jest największa, najdroższa, najobfitsza. Jednak aglomeracja warszawska to miasta (Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów, Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Pruszków, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów).

Warszawa jest stolicą Polski, w czasach komunistycznego centralizmu wszystko co najważniejsze było w Warszawie. To są jej korzenie, historyczne powody tych wszystkich „naj”.

Ale kto i co tworzy to „naj” dzisiaj?

Warszawa ma największą ilość mieszkańców stałych i największą napływową liczbą mieszkańców. Napływowi mieszkańcy to pracownicy warszawskich firm, którzy mieszkają w Warszawie od poniedziałku do piątku, a na weekend wracają do domu w Polsce. Szczególnie widać to na drogach dojazdowych do Warszawy w weekend.

To właśnie napływający mieszkańcy, przyjeżdżający w poszukiwani pracy w stolicy powodują rozwój rynku mieszkaniowego w Warszawie.

Dodatkowo do Warszawy przyjeżdża wielu obcokrajowców. Głównie to biznesmeni, pracownicy międzynarodowych korporacji, specjaliści konieczni do rozwoju firm w Polsce.

Wszyscy oni nakręcają „boom” mieszkaniowy w Warszawie.

Dlaczego w Warszawie buduje się najwięcej nowych mieszkań i domów?

Nowe mieszkania w Warszawie potrzebne są młodym małżeństwom i nowym rodzinom, które wyprowadzają się od swoich rodziców.

Nowe mieszkania są potrzebne powiększającym się rodzinom, których obecne lokum jest za ciasne, które potrzebują większej ilości pokoi.

Nowe mieszkania są potrzebne na wynajem dla pracowników firm i korporacji.

Nowe mieszkania są potrzebne na wynajem krótkoterminowy apartamentów dla pracowników w delegacji.

Nowe mieszkania są potrzebne na wynajem krótkoterminowy apartamentów dla turystów z Polski i całego świata.

Nowe domy są potrzebne powiększającym się rodzinom, których obecne lokum jest za ciasne, które potrzebują większej ilości pokoi lub które stać na przeprowadzkę z mieszkania do własnego domu.

Nowe domy są potrzebne osobom, które męczą się w ciasnym mieszkaniu w mieście i potrzebują własnego zielonego trawnika dookoła domu.

Bogacące się społeczeństwo napędza biznes nieruchomości

Rozwijająca się gospodarka, wzrastające pensje, dobra akcja kredytowa pozytywnie wpływają na rynek nieruchomości. Niskie oprocentowanie lokat bankowych zachęca inwestorów do zakupu nieruchomości (ziemia, domy, mieszkania) w celach inwestycyjnych. Pieniądze przepływają z lokat bankowych na rynek nieruchomości. Te wszystkie impulsy nakręcają rynek nieruchomości w Warszawie, powodują wzrost cen.

W jakim kierunku rozwinie się rynek nieruchomości?

Czy entuzjazm na rynku nieruchomości nadal będzie nakręcał ceny?

Czy nadal będzie rosło zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości?

W jakim kierunku pójdzie rynek mieszkań i domów?

Moja odpowiedź

Nie wiem jak będzie, przyszłości nie znam. Jednak wiem, że nieruchomości nadal będą sprzedawane i kupowane.

Jeżeli będziesz kupował nowe mieszkanie lub nowy dom, to będziesz potrzebował fachowej pomocy podczas kontroli nieruchomości. Zawsze będzie potrzebny odbiór mieszkań Warszawa, zrealizuje to Fachowy Odbiór Mieszkania.

Inżynier, specjalista może wspomóc Cię w wykryciu usterek i nieprawidłowości w Twojej nowej inwestycji, Twojego nowego mieszkania lub domu.

Odbiór mieszkań Warszawa

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź Sobie kłopotów z deweloperem.


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Baza wiedzy o odbiorach