Odbiory mieszkań Warszawa

Odbiory mieszkań Warszawa

Jakich narzędzi używamy podczas odbioru mieszkania

Do kontroli każdego elementu mieszkania, każdego elementu domu używamy wyłącznie narzędzi przewidzianych w Polskich Normach. Wszystkie nasze narzędzia są odpowiedniej jakości i mają certyfikaty dopuszczające do kontroli prac budowlanych, wykończeniowych. Narzędzia używane przez naszych inżynierów uzna i zaakceptuje każdy deweloper, każdy wykonawca, nie będą mieli możliwości ich podważenia.

StabilaCEMKrauseSłowikBoschCEMUni-T

Tynki, ściany, sufity

Zgodnie z Polską Normą do kontroli tynków służy poziomica o długości 200 centymetrów oraz klin pomiarowy.

Tynki ścian i sufitów sprawdzamy przy pomocy poziomicy o długości 200 cm, wyposażonej w dwie libelki do kontroli pionu i poziomu. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej.

Kontrolujemy ściany w pionie (dopuszczalne odchyłki od pionu), w poziomie i na skos (dopuszczalne odchyłki od równości powierzchni ścian) w odległościach około co 2 metry pomiędzy miejscami pomiaru.

Sprawdzamy ściany pod względem przywierania tynku do podłoża, uszkodzeń tynku, spękań, plam, zacieków, obecności zagrzybienia. Dokładnie sprawdzamy całą powierzchnię ścian. Wilgotność tynków sprawdzamy za pomocą miernika wilgotności CEM DT-128.


Kąty pomiędzy ścianami

Zgodnie z Polską Normą do kontroli kątów pomiędzy ścianami służy kątownik pomiarowy o długości 100 x 50 centymetrów oraz klin pomiarowy.

Kąty pomiędzy ścianami sprawdzamy za pomocą kątownika budowlanego o długości ramion 100 x 50 cm. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej. Sprawdzamy kąt każdego narożnika wewnętrznego i zewnętrznego pomiędzy ścianami w mieszkaniu przy pomocy kątownika. Narożniki w miejscach szczególnie ważnych (kuchnia, łazienka, szafa wnękowa) sprawdzamy w dwóch miejscach, na wysokości 1m i 2m nad posadzką.


Wylewki betonowe (szlichta)

Zgodnie z Polską Normą do kontroli wylewek betonowych służy poziomica o długości 200 centymetrów oraz klin pomiarowy.

Wylewki betonowe sprawdzamy przy pomocy poziomicy o długości 200 cm wyposażonej w dwie libelki. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej.

Kontrolujemy wypoziomowanie oraz równość wykonania wylewki w odległościach co 2 metry pomiędzy miejscami pomiaru. Szczególną uwagę zwracamy na narożniki pomieszczeń. Narożniki są najsłabszymi miejscami wylewek. Wylewka najczęściej pęka w narożnikach, najczęściej w narożnikach jest nierówna, występują wybrzuszenie lub zaniżenie od poziomu.

Wytrzymałość wylewki betonowej sprawdzamy rylcem stalowym. Rylcem zarysowujemy powierzchnię wylewki betonowej, sprawdzamy głębokość oraz odspajanie betonu w miejscach zarysowań.Wilgotność wylewki betonowej sprawdzamy za pomocą miernika wilgotności CEM DT-128.


Balkon, taras

Zgodnie z Polską Normą do kontroli wylewek betonowych służy poziomica o długości 100 centymetrów oraz klin pomiarowy.

Wylewki betonowe sprawdzamy przy pomocy poziomicy o długości 100 cm wyposażonej w dwie libelki. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej.

Sprawdzamy czy jest odpowiedni spadek na zewnątrz, czy nie ma przeciwspadków, czy jest zapewniony odpływ wody z powierzchni balkonu, tarasu.

Posadzki wykonanie z płytek (np. gres, kamień) na balkonie sprawdzamy przy pomocy poziomicy o długości 100 cm. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej. Sprawdzamy równość wykonania powierzchni, prostolinijność fug, jakość wykonania fug, czy płytki nie są popękane. Poprzez opukiwanie sprawdzamy czy płytki są właściwie przyklejone, czy nie odpadają.Równość zamontowania i zamocowania barierki sprawdzamy za pomocą poziomicy o długości 100 cm.

Kontrolujemy bariery pod względem jakości i równości zamontowania, sprawdzamy jakości powłok malarskich zabezpieczających przed korozją.


Glazur, terakota, gres

Zgodnie z Polską Normą do kontroli okładzin z płytek glazurowych, terakotowych, gresowych służy poziomica o długości 100 centymetrów oraz klin pomiarowy.

Glazury, terakoty, gres sprawdzamy przy pomocy poziomicy o długości 100 centymetrów oraz klina pomiarowego. Do pomiaru odchyłek używamy klina pomiarowego lub miary stalowej. Sprawdzamy równość wykonania powierzchni, prostolinijność fug, jakość wykonania fug, czy płytki nie są popękane. Poprzez opukiwanie sprawdzamy czy płytki są właściwie przyklejone, czy nie odpadają.


Instalacja elektryczna

Instalację elektryczną sprawdzamy przy pomocy próbnika elektrycznego FAZER 777. Sprawdzamy obecność zasilania w każdym gniazdku elektrycznym, punkcie oświetleniowym.


Wentylacja

Instalację wentylacyjną sprawdzamy przy pomocy anemometru CEM DT-3893, który mierzy prędkość przepływającego powietrza oraz ilość powietrza wywiewanego przez kratkę wentylacyjną. Kontrolujemy ilość wentylowanego powietrza oraz kierunek działania wentylacji. Wentylacja musi wyciągać zużyte powietrze z pomieszczenia, nie może nawiewać do pomieszczenia. Sprawnie działająca wentylacja jest krytycznie ważna dla naszego komfortu oraz zdrowia w mieszkaniu. Źle działająca wentylacja może doprowadzić do wytworzenia pleśni na ścianach, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia dzieci i dorosłych.


Pomiar powierzchni mieszkania

Pomiaru powierzchni dokonujemy przy pomocy laserowego dalmierza DLE 40 Profesional firmy Bosch. Przy pomocy dalmierza dokonujemy pomiarów odległości pomiędzy ścianami, wysokości mieszkania, szerokości i wysokości otworów drzwiowych, przejść oraz pomiarów powierzchni pomieszczeń.


Do kontroli mieszkania używamy wielu specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Niezwykle ciężko jest zgromadzić tyle narzędzi na jeden odbiór mieszkania. Dużo łatwiej jest wynająć fachowca, który będzie miał wszystkie konieczne narzędzia i urządzenia. Dodatkowo będzie umiał z nich korzystać i będzie znał dopuszczalne odchyłki od normy. Wyposażenie i pomoc fachowca będzie znacznym ułatwieniem podczas odbioru, dlatego …

narzędzia do odbioru technicznego mieszkania

Mieć te wszystkie narzędzia i umieć z nich korzystać to wielki kłopot dla „nie budowlańca”.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź Sobie kłopotów z deweloperem.


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Baza wiedzy o odbiorach

Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technolog

Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.

Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.

Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.


Odwiedź nas na Facebook-u

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u