Brudne tynki straszą kupujących
Zaczynamy odbiór techniczny mieszkania.
Nowy właściciele wchodzą do mieszkania i widzą żółtawe, poplamione, łaciate, brudne tynki na ścianach. Wygląda to niechlujnie, brzydko, zniechęca i bardzo psuje ogólne wrażenie z oglądania mieszkania. Zamiast cieszyć się z nowego mieszkania, na twarzach widać smutek, zdziwienie i zmartwienie.

Technologia wykonania
Tynk gipsowy, obecnie najczęściej stosowany w budownictwie, nakładane są na mokro, z użyciem dużej ilości wody. Po nałożeniu tynki muszą powoli wyschnąć.
Po wyschnięciu mają powierzchnię równą, gładką, ale widoczne są plamy, łaty, przebarwienia. Nie jest to wada, taki wygląd tynku jest prawidłowy, ale brzydki i zniechęcający.

Dodatkowo powstają plamy po zamontowaniu instalacji wod-kan, gniazdek i włączników elektrycznych, instalacji wentylacyjnej. Do zwiększa ilość plam i nierówności.

Montaż okien i parapetów również pozostawia dodatkowe plamy i łaty.

Po wyschnięciu
Tynk po wyschnięciu może wyglądać nieatrakcyjnie. Dodatkowo przyczyniają się do tego montaże instalacji, montaż okien i parapetów, poprawki dziur i nierówności.
Deweloperzy to zauważyli
Deweloperzy zauważyli te niewyraźne miny klientów. Zareagowali i zadziałali. Duże firmy deweloperskie zdecydowały się na pomalowanie wszystkich ścian i sufitów w odbieranych mieszkaniach. Efekt natychmiastowy, strzał w dziesiątkę. Wygląd mieszkania pomalowanego i niepomalowanego szalenie się różnią.



Efektowne, ale …
Pomalowane mieszkanie wygląda wspaniale, sto razy lepiej niż brudne, łaciate, niepomalowane tynki.
… ale, jakość jednokrotnego pomalowania jest kiepska, bardzo niska. Dla oszczędności wykonawcy nie gruntują, nie szlifują i nie oczyszczają ścian przed pomalowaniem. Do jednokrotnego pomalowania stosują niskiej jakości farby. Maluje się apartem natryskowym, szybko i grubo, aby przykryć wszystkie nierówności i plamy.
Farba może ukrywać wady na ścianach, te drobne, ale i grube. Można nałożyć grubiej i zakryć zacieki, spękania, odspojenia, bąble, pęcherze, grzyby i pleśnie.
Przed dalszym wykańczaniem ścian powinno się …
Po takim jednokrotnym, szybkim, zgrubnym malowaniu powinno się oczyścić całą ścianę przed dalszym wykańczaniem. Całą farbę trzeba zerwać, ścianę zagruntować i ponownie pomalować.
Czy malowanie jest korzystne?
Pomalowane mieszkanie wygląda wspaniale, o wiele lepiej niż żółty, poplamiony tynk. Dla dewelopera to korzystne, klient jest zadowolony, uśmiechnięty.
Dla kupującego jest o wiele przyjemniej zobaczyć czyste, białe, ładne ściany i sufity.
Jednak dla dalszego wykańczania mieszkania jest kłopotliwe. Kiepsko pomalowana ściana dokłada roboty, dokłada kosztów, a dodatkowo może ukrywać usterki.
Podsumowując
Pomalowana ściana wygląda ładnie, ale może dołożyć pracy, kosztów i ukrywać wady. Do sprawdzania mieszkania lepiej mieć niepomalowane tynki na ścianach i sufitach. Wtedy łatwiej jest ocenić jakość tynku.
Pomalowane ściany i sufity utrudniają to sprawdzenie.
Aby sprawdzić czy Twoje tynki są prawidłowo wykonane, czy są równe, pionowe i gładkie, czy są dobrze przygotowane do dalszego wykańczania warto zatrudnić fachowca.
Pomoc fachowca
Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.
Warto wynająć fachowca!
Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem
- zadzwoń i zamów wizytę: 502-680-651
- zamów wizytę: biuro@fachowyodbiormieszkania.pl
Napisali o nas w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:
Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.
Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.
Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technologie?
Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.
Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.
Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.
Odwiedź nas na Facebooku
