Fachowy Odbiór Mieszkania Warszawa

Fachowy Odbiór Mieszkania Warszawa

Dlaczego odbiór mieszkania jest ważny?

Deweloper wzywa Cię na odbiór techniczny mieszkania. Umawiacie dogodny dla wszystkich termin odbioru i spotykacie się w mieszkaniu. To jest ten moment kiedy musisz obejrzeć i ocenić mieszkanie, jego stan techniczny, stan wykończenia, kompletność elementów, zgodność wykonania z projektem. Na końcu odbioru trzeba podpisać protokół odbioru technicznego mieszkania. To jest to o co chodzi deweloperowi. Deweloper chce od Ciebie poświadczenia, że jest Ci znany stan mieszkania i akceptujesz go. Protokół odbioru jest konieczny do sporządzenia aktu notarialnego przeniesienia własności. Po podpisaniu protokołu zaczynasz płacić opłaty za media i za mieszkanie.

Przed podpisaniem protokołu

Przed podpisaniem protokołu odbioru wszelkie usterki są usuwane bardzo szybko, bo deweloperowi zależy na podpisaniu protokołu. Po podpisaniu protokołu terminy znacząco się wydłużają, musisz poczekać, zgłosić reklamację, jest trudniej. Wniosek, lepiej zgłosić wszysytkie usterki przed podpisaniem protokołu odbioru.

Dlatego zastanów się czy chcesz odbierać mieszkanie sam, czy może z kimś do pomocy. Po odbiorze może już być trudno zgłosić usterki i nie da się cofnąć czasu. Podpisanie protokołu kończy pewien etap budowy mieszkania, mieszkanie przestaje być dewelopera, zaczyna być Twoje razem z wszystkimi radościami i problemami.


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź Sobie kłopotów z deweloperem.


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Baza wiedzy o odbiorach