Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera

Dla wielu osób kupno mieszkania to długo terminowana decyzja, a czasami nawet jest to decyzja na całe życie. Dlatego bardzo ważne, by dokładnie zweryfikować firmę, z którą mamy podpisać umowę. Jak sprawdzić dewelopera przed kupnem mieszkania? Wszystko sprowadza się do kilku kroków, które obejmują sprawdzenie opinii inwestora, dotychczas zrealizowanych inwestycji, KRS i Ksiąg Wieczystych oraz Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej.

Gdzie i jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Opinie – wiarygodny deweloper to inwestor z doświadczeniem w branży. W związku z tym w internecie powinno być dostępnych wiele opinii. Gdzie sprawdzić opinie? Na przykład na forach internetowych, w mediach społecznościowych oraz na Mapach Google. Przeanalizowanie kilku, kilkunastu źródeł powinno dać nam dobry wgląd na to, jakie opinie posiada dana firma deweloperska.

Historia inwestycji – doświadczona firma deweloperska może poszczycić się licznymi inwestycjami. Sugerujemy dokonanie przeglądu historycznych inwestycji – są one swego rodzaju wizytówką inwestora. Możemy również samodzielnie przyjrzeć się wykonanym inwestycją i ocenić, np. stan elewacji czy zastosowane materiały wykończeniowe.

KRS, Księgi Wieczyste i Rejestr Dłużników Biura Informacji Gospodarczej – jak sprawdzić wiarygodność dewelopera? Najlepiej sprawdzić Krajowy Rejestr Sądowy, tam znajduje się status prawny, kapitał zakładowy, adres prowadzenia firmy oraz data rozpoczęcia działalności. Z Księgi Wieczystej możemy natomiast zweryfikować źródła finansowania inwestycji oraz upewnić się, czy nieruchomość została obciążona hipoteką. Natomiast z Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej dowiemy się, czy inwestor ma niespłacone długi.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.


Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technologie?

Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.

Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.

Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.


Odwiedź nas na Facebook-u