Miejsce postojowe w garażu

Jakie usterki w garażu?

Miejsce postojowe w garażu sprawia takie wrażenie, że nie wiadomo co można sprawdzić, co można skontrolować, co można zmierzyć. To co widać to tylko puste miejsce, cóż tu sprawdzać? Jakie usterki możemy wykryć w garażu?

No właśnie, to ma być puste miejsce na samochód

Puste miejsce przeznaczone na Twój samochód, wydzielone liniami, z numerem, pozbawione elementów ograniczających miejsce. Miejsce na bezpieczne , swobodne pakowanie samochodu.

Puste miejsce na samochód, ma mieć odpowiednie wymiary. Zgodnie z nowelizacją z dnia 1 stycznia 2018 r. rozporządzenia „Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie … ” miejsce postojowe w garażu musi mieć szerokość minimum 2,5 metra, długość minimum 5,0 metrów.

Wcześniejsze dopuszczalne wymiary miejsca postojowego to 2,3 m x 5,0 m. Budynki które otrzymały pozwolenie na budowę przed 1 stycznia 2018 mogą mieć jeszcze takie wymiary miejsc w garażu.

A wysokość?

Wysokość co najmniej 2,0 metry do sufitu lub instalacji pod sufitem. Tej wysokości nie może zabierać żadna instalacja lub konstrukcja budynku. Wysokość 2 metry jest dla naszego samochodu.

Oznakowanie miejsca

Miejsca powinny być wydzielone, oznakowane liniami namalowanymi na posadzce garażu, tak aby było wiadomo gdzie jest miejsce, gdzie się zaczyna, gdzie się kończy, gdzie jest moje miejsce, a gdzie miejsce sąsiada.

Miejsce powinno mieć numer, żeby można było je zidentyfikować do kogo należy. Numer może być namalowany na ścianie lub na posadzce garażu.

Numer miejsca nie musi pokrywać się z numerem mieszkania, to tylko identyfikacja naszego miejsca postojowego w garażu.

Czego można się jeszcze spodziewać?

Zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc postojowych w budynku jest ogromnym problemem. Szczególnie, gdy wciska się maksymalną ilość mieszkań na ograniczonej powierzchni zabudowy.

W przypadkach gdy miejsc brakuje, stosuje się np. platformy garażowe. Platformy podwajają ilość miejsc postojowych w garażu. Czy to jest wygodne do używania, raczej nie, ale wymagana minimalna ilość miejsc jest zapewniona.

Ileż niespodzianek może kryć się w garażu, ile jeszcze się kryje?

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca

Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach


Odwiedź nas na Facebook-u

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u