Naprawy wylewek betonowych

Naprawy wylewek betonowych

Podczas odbioru technicznego mieszkania sprawdzamy również wylewki betonowe. Jastrych, szlichta, wylewka betonowa to bardzo duży i ważny element w mieszkaniu. Ma powierzchnię całego mieszkania. Teraz jest betonowa, ale będzie reprezentacyjną podłogą przez cały okres użytkowania mieszkania.

wylewka betonowa, podłoga


Wylewka betonowa jest to górna warstwa podłogi po której chodzimy w mieszkaniu w stanie tzw. „deweloperskim”.

Górna warstwa


Wymagania:

Wylewka betonowa jest też podkładem pod wykończeniową warstwę podłogi tj. parkiet drewniany, deska trójwarstwowa, panele PCV, panele winylowe, itp. Każdy z tych materiałów ma swoje wymagania pod względem równości wykonania, jednak polska norma zrównuje je i wymaga, żeby podkłady pod parkiety miały „dopuszcza odchylenia powierzchni podkładu od płaszczyzny do 3 mm na łacie o długości 2 m i odchylenie od powierzchni poziomej – 2 mm na metrze i 5 mm na całej długości lub szerokości pomieszczenia”.

Kontrola równości i wypoziomowania

Usterki

Jeżeli podczas odbioru nierówności będą większe niż dopuszcza norma, to deweloper będzie musiał je naprawić. Wylewki betonowe naprawia się poprzez szlifowanie górek na powierzchni lub uzupełnianie dołków w powierzchni.

Naprawa przez szlifowanie

Szlifowanie powierzchni pozostawia charakterystyczne ślady na betonie.

Naprawa przez uzupełnianie

Uzupełnianie dołków pozostawia jeszcze wyraźniejsze placki betonu.

Na powierzchni wylewek mogą występować pęknięcia betonu. Są to widoczne wąskie lub szerokie rysy na powierzchni betony.

Pęknięcia
Spękania

Naprawa przez szycie

Naprawia się je poprzez sklejenie pęknięcia specjalną żywicą ewentualnie wzmacnianą stalowymi drutami.

Sklejanie
Żywica
Szycie

Po wykonaniu naprawy konieczne jest ponowne sprawdzenie równości powierzchni wylewki. Jeżeli poziomica pomiarowa nie wykaże nierówności, naprawę możemy uznać za dokonaną.

Podsumowując


Podczas odbioru mieszkania i domu konieczne jest znalezienie uszkodzeń, zdiagnozowanie przyczyny ich powstania oraz właściwe zakwalifikowanie ważności usterki. Niektóre usterki można naprawić, a niektóre wymagają bezwzględnej wymiany okna. Rolą inspektora jest odpowiednie zakwalifikowanie usterki okna do regulacji, do naprawy lub do wymiany na nowe.

Pomoc fachowca

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.


Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technologie?

Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.

Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.

Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.


Odwiedź nas na Facebooku

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u