Nowoczesny balkon i taras

Taras i balkon pływający

Taras wentylowany, taras pływający to jedna z technologii wykonywania tarasów i balkonów. Sprawdza się zarówno na dobrze utwardzonym gruncie, jak też na nowych czy starych, stabilnych wylewkach betonowych. Uważna za najprostszą i najszybszą metodę, daje jednocześnie w pełni zadowalające efekty użytkowe i estetyczne przy stosunkowo niskich kosztach.

foto Libet

Tarasy, balkony pływające to bezfugowy system układania płyt kamiennych na tzw. wspornikach regulowanych dzięki czemu woda opadowa nie stanowi żadnego problemu bowiem odprowadzana jest pod płyty kamienne – system odwadniający.

foto Libet

Podstawowe zalety układania płytek na wspornikach:

 • bardzo łatwy montaż – dzięki plastikowym wspornikom montaż przebiega sprawnie i szybko, a regulacja wspornika ułatwia dokładne poziomowanie i bezproblemowy montaż również na nierównej powierzchni,
 • trwałość – duża wytrzymałość i nośność wsporników pozwala na montaż ciężkich konstrukcji,
 • możliwość swobodnego przeprowadzania w dowolnym momencie różnego typu instalacji  pod płytą kamienną,
 • bezpieczeństwo użytkowania – swobodny odpływ wody oraz szybkie schnięcie płyt dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza, a w efekcie wyeliminowanie powstawania kałuż szczególnie niebezpiecznych w okresie zimowym,
 • łatwość utrzymania czystości  – samooczyszczenie tarasu przy opadach, istnieje również możliwość czyszczenia myjką ciśnieniową bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia,
 • bezproblemowy demontaż – zarówno całości jak i pojedynczego elementu bez niebezpieczeństwa  zniszczenia,
 • brak ryzyka związanego z użyciem klejów cementowych – odklejenia się płyt oraz powstania zacieków.
 • mniejszy ciężar posadzki – eliminacja potrzeby użycia warstw zaprawowych zmniejsza ciężar posadzki i jednocześnie redukuje koszty jej wykonania.

Taras wentylowany wady

 • zapadanie się płyt przy nieprawidłowym montażu lub niestabilnym podłożu,
 • pękanie płyt, ale dzięki systemowi montażu można je łatwo wymienić,
 • zapychanie się otworów przelewowych i zastoje wody pod posadzką użytkową.  

Podsumowując

Taras wentylowany, taras pływający, balkon na wspornikach to wiele nazw tej samej technologii wykańczania powierzchni zewnętrznych, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Wielka ilość i różnorodność materiałów wykończeniowych na podłogi daje szeroki wachlarz urządzania nawierzchni balkonów i tarasów. Dzięki łatwości montażu, trwałości i wyeliminowaniu pękania i odspajania płytek jest obecnie powszechnie stosowana przez deweloperów w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych.


Pomoc fachowca

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.


Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technologie?

Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.

Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.

Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.


Odwiedź nas na Facebooku

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u