Odbiór domu Warszawa Praga-Południe

Odbiór domu Warszawa Praga-Południe

Symbol dzielnicy Praga-Południe

Nazwa Praga pochodzi od członu, który występuje także w wyrazie prażyć. Nazwa odnosiła się pierwotnie do miejsca wypalonego, wyprażonego. Oznaczała osadę założoną na wypalonym (wyprażonym) lesie. Nazwa dzielnicy jest pisana z dywizem (łącznikiem).

Według Wikipedia liczba ludności dzielnicy to 180.789 osób, powierzchnia to 22,38 km2.

Dzielnica

Dzielnica obejmuje tereny przyłączone do Warszawy w XVIII, XIX i XX w. Nieistniejące dziś miasteczko Skaryszew włączono do Warszawy w latach 1791–1793, Kamionek w 1889, natomiast Grochów, Saską Kępę, Gocław i Gocławek w 1916. Nosiła charakter podmiejski, przemysłowy, w niektórych częściach rolniczy.

W latach 20. i 30. XX w. nastąpił szybki rozwój budownictwa, dający się prześledzić w architekturze dzielnicy, w której dominuje modernizm (względnie funkcjonalizm); wtedy też znikają powoli relikty dawnego, drewnianego budownictwa. Interesująca częścią dzielnicy jest Saska Kępa z charakterystyczną dla lat 20. i 30. zabudową willową. Zabudowa mieszkalna Pragi nie uległa większym zniszczeniom podczas II wojny światowej.

Praga-Południe charakteryzuje się dużą ilością zieleni. Park Skaryszewski z Jeziorkiem Kamionkowskim, bywa nazywany, dzięki swoim wybitnym walorom kompozycyjnym, najpiękniejszym parkiem w Polsce. Terenem sobotnio-niedzielnych spacerów stać się też może leżący na obrzeżu dzielnicy rezerwat krajobrazowo-historyczny Olszynka Grochowska, na obrzeżu którego znajduje się pomnik bitwy pod Olszynką Grochowską. Liczne są tam ogródki działkowe.

Na terenie dzielnicy powstało wiele osiedli wielorodzinnych wybudowanych przez Budimex, STRUS, Victoria Dom, Dom Development, Murapol, itp.

Odbiór domu Warszawa Praga-Południe

Dzielnica Praga-Południe jest dawną, ale i mocno rozwijającą się częścią Warszawy. Powstaje tu wiele domów jednorodzinnych i niezbyt liczne domy wielorodzinne.

Niska zabudowa tworzy kameralne klimaty, miejsca chętnie wybierane do budowy domu lub zakupu nowego domu jednorodzinnego od dewelopera.

Jeżeli deweloper wyznacz Ci termin odbioru technicznego domu jednorodzinnego, lepiej zapewnij sobie fachową pomoc w wykrywaniu usterek.

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego domu w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Pomożemy wykryć usterki w Twoim domu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.Odwiedź nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/Fachowy-Odbi%C3%B3r-Mieszkania-2238425803076611/