Odbiór domu Warszawa Wilanów

Wilanów – dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.
Do 1951 miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Wilanów.
Wilanów był jedną z najstarszych osad w okolicach Warszawy. Do drugiej połowy XVII w. używano nazwy Milanów. Wieś Milanowo do 1338 roku była własnością Opactwa Benedyktynów w Płocku[5][6]. W 1338 r. stał się własnością księcia czerskiego i sochaczewskiego Trojdena. Kolejni właściciele Milanowa to między innymi: Milanowscy, Leszczyńscy, Krzyccy.
Wieś szlachecka Milianowo w 1580 znajdowała się w powiecie warszawskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego.
Pierwotnie nazwa brzmiała Milanowo lub Milanów. Pojawia się ona kilkukrotnie w średniowiecznych zapiskach jako: Mylynow (1350), Milonowo (1377), Milonów (1422), Milonowo (1426). Pochodzi ona od nazwy osobowej Milon lub Milan, wywodzącej się prawdopodobnie z imion złożonych typu Milosław, Milobrat. Obecna forma powstała najprawdopodobniej poprzez nawiązanie do nazwy pałacu Villa Nova, po jego powstaniu w XVII wieku.
W 1677 r. dwór w Milanowie został odkupiony przez Jana III Sobieskiego (za pośrednictwem Marka Matczyńskiego), jako Villa Nova (Wilanów). W 1720 r. teren wraz z dworem kupiła Elżbieta Helena Sieniawska. W latach 1730–1733 Wilanów dzierżawił August II Mocny. Następnie dobra wilanowskie przechodziły przez ręce rodów Czartoryskich, Lubomirskich oraz Potockich. W 1892 r., zgodnie z testamentem Aleksandry z Potockich dobra zostały przekazane hrabiemu Branickiemu. Wilanów pozostawał w posiadaniu Branickich do końca II wojny światowej.
Podczas okupacji niemieckiej na terenie Wilanowa Niemcy utworzyli dwa obozy pracy dla ludności żydowskiej oraz oddział roboczy jeńców radzieckich – filię obozu w Beniaminowie].
W 1945 r. cały zespół pałacowo-ogrodowy Wilanowa przeszedł na własność państwa, stając się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie, który od 1995 jest samodzielną instytucją jako Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (do września 2013 działające pod nazwą Muzeum Pałac w Wilanowie).
Według Wikipedia liczba ludności dzielnicy to 42.134 osób, powierzchnia to 36,73 km2.
Kontrola inspektora budowlanego
Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego domu w Warszawie w dzielnicy Wilanów. Pomożemy wykryć usterki w Twoim domu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.
Odbiór domu Warszawa Wilanów
Dzielnica Wilanów jest elegancką, oferującą niską i wysoką zabudowę częścią Warszawy. Dzielnica dynamicznie się rozwija. Jest tu zlokalizowane miasteczko Wilanów, bardzo duże osiedle kameralnych budynków wielorodzinnych. W innej części dzielnicy powstaje wiele domów jednorodzinnych.
Niska zabudowa, rozwijająca się sieć drug, wodociągów i kanalizacji powodują, że Rembertów jest chętnie wybierany do budowy domu lub zakupu nowego domu jednorodzinnego od dewelopera.
Deweloper wyznaczył termin odbioru technicznego domu jednorodzinnego? Zadzwoń i umów inżyniera budowy, aby mieć specjalistyczną pomoc w wykrywaniu niedociągnięć.
Warto wynająć fachowca!
Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem
- zadzwoń i zamów wizytę: 502-680-651
- zamów wizytę: biuro@fachowyodbiormieszkania.pl
Napisali o nas w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:
Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.
Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.
Odwiedź nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/Fachowy-Odbi%C3%B3r-Mieszkania-2238425803076611/