Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to „krok milowy” na drodze do własnego lokum. Po odbiorze mieszkania jesteśmy już o wiele bardziej jego właścicielami niż przed nim.

Podczas odbioru …

Podczas odbioru sprawdzamy, tak jak umiemy, stan techniczny mieszkania. Stan techniczny tzn. czy mieszkanie jest wykonane zgodnie z umową, zgodnie z Polskimi Normami, zgodnie z przepisami budowlanym, zgodnie z Prawem Budowlanym, zgodnie z rozporządzeniami w sprawie budownictwa.

Dużo tych „zgodnie z …”

Tak, dużo przepisów określa jak powinno być wykonane mieszkanie, ściany, podłogi, instalacje, okna, drzwi, jakie powinny mieć parametry, wymiary, tolerancje.

Po odbiorze

Po odbiorze jesteśmy już „prawie” właścicielami mieszkania. Już ponosimy koszty administracyjne czynszu, opłat za centralne ogrzewanie, zimną wodę, ciepłą wodę, ścieki, prąd elektryczny. Możemy zacząć wykańczanie i urządzanie mieszkania.

Jesteśmy „prawie” właścicielami, bo faktycznymi właścicielami stajemy się dopiero po podpisaniu aktu notarialnego zakupu nieruchomości.

Jaki jest odbiór mieszkania od dewelopera?

Jest to dosyć stresujący moment dla kupujących mieszkanie, ponieważ trzeba podpisać dokument, który kończy odpowiedzialność dewelopera za wady mieszkania. Jest oczywiście nadal rękojmia lub gwarancja, jednak wiele większych lub mniejszych usterek już będziemy musieli sami naprawiać.

Trudno jest stwierdzić bez wiedzy, doświadczenia i narzędzi czy wszystko zostało prawidłowo wykonane, czy spełnia standardy i jest zgodne z Polskimi Normami.

Dlatego warto wspomóc się doświadczonym specjalistą, wyposażonym w niezbędne narzędzia i wiedzę o wykonawstwie oraz odbiorach.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź Sobie kłopotów z deweloperem.


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.


Baza wiedzy o odbiorach