Odbiór mieszkania Warszawa Ursus

Usługa odbiór mieszkania Warszawa Ursus

Dzielnica Ursus

Ursus – dzielnica w lewobrzeżnej części Warszawy. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. W latach 1952–1977 samodzielne miasto.

Na terenie dzisiejszego Ursusa od XIV wieku istniały trzy wsie: Czechowice, Skorosze i Szamoty, w późniejszym okresie również Gołąbki. Dopiero XX wiek przyczynił się do rozwoju tych miejscowości.

W 1923 r. na terenie Szamot oddano do użytku fabrykę Zakładów Mechanicznych „Ursus”. Sąsiedztwo przemysłu przekształciło Czechowice w osiedle przyfabryczne. Mimo iż kryzys lat trzydziestych wyhamował rozkwit miejscowości, wieś liczyła w 1939 r. około 7 tys. mieszkańców i na swoim terenie miała szkołę powszechną, posterunek policji i przystanek kolejowy.

Kolejno w latach 1939–1945 Niemcy przejęli fabrykę i produkowali tam uzbrojenie. W trakcie wojny, w zakładach produkowano nielegalnie zapalniczki zwane „sabotażówkami” – dochód z nich zasilał polskie podziemie. W 1945 r., w trakcie wycofywania się wojsk niemieckich z terenów Czechowic próbowano wysadzić zakłady mechaniczne, jednak nie udało się to dzięki akcji polskich partyzantów.

W dniu 1 lipca 1952 roku Czechowice, Skorosze, Szamoty, Gołąbki i Grabkowo zostały połączone w jedno miasto Czechowice, któremu z dniem 8 maja 1954 roku zmieniono nazwę na Ursus.

Fabryka Ursus

Dzielnica Ursus szybko się rozwijała, przede wszystkim za sprawą fabryki. W latach 1968–1978 powstało w Ursusie największe osiedle mieszkaniowe Niedźwiadek składające się przeważnie z wysokich bloków. 1 sierpnia 1977 r. Ursus został przyłączony do Warszawy i stał się częścią dzielnicy Ochota. 1 stycznia 1993 roku Ursus został wyłączony z Ochoty jako ósma dzielnica warszawska. Dlatego w wyniku zmiany ustroju m.st. Warszawy dokonanej na mocy ustawy z dnia 25 marca 1994 roku Warszawa stała się związkiem komunalnym 11 gmin, w którego skład wchodziła gmina Warszawa-Ursus. Następnie, na podstawie ustawy z dnia 15 marca 2002 roku o ustroju miasta stołecznego Warszawy stolica Rzeczypospolitej Polskiej miasto stołeczne Warszawa stało się gminą mającą status miasta na prawach powiatu, a Ursus jedną z 18 dzielnic.

Dnia 25 czerwca 1976 r. w Zakładach Mechanicznych Ursus rozpoczęły się strajki w proteście przeciwko podwyżkom cen żywności. Na kilkanaście godzin zablokowane zostały linie kolejowe co doprowadziło do brutalnej pacyfikacji dokonanej przez milicję, których efektem były procesy i surowe wyroki dla organizatorów. Z tego powodu w trakcie protestów zatrzymano pociągi jadące trasą przez Ursus, próbowano nawet przeciąć tory.

Według Wikipedia liczba ludności dzielnicy to 61.312 osób, powierzchnia to 9,36 km2.

Fachowa pomoc inżyniera

Oferujemy fachową pomoc inspektora budowlanego podczas odbioru technicznego mieszkania w dzielnicy Ursus w Warszawie.
Inspektor sprawdzi i wykryje usterki w Twoim mieszkaniu. Przy pomocy narzędzi skontroluje czy wszystkie elementy mieszkania są wykonane zgodnie z umową deweloperską, Polskimi Normami.

Dlaczego odbiór mieszkania Warszawa Ursus

Ursus to dzielnica przemysłowa, która obecnie przekształca się w nowoczesną dzielnicę mieszkaniową Warszawy. To dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy. Powstało tu wiele nowych osiedli mieszkaniowych, wiele nowych budynków jednorodzinnych. Dzielnica Ursus oferuje wiele udogodnień, usług dostosowanych do potrzeb mieszkańców. Dzięki atrakcyjnym cenom mieszkań oraz dobrej komunikacji z centrum Warszawy jest często wybierana do zamieszkania.

Przeprowadzimy odbiór mieszkania Warszawa Ursus. Przy pomocy narzędzi zmierzymy i zbadamy Twoje mieszkanie, abyś miał pewność najwyższej jakości wykonania Twojego lokalu, ścian, posadzek, instalacji, okien, drzwi.

Inwestycje w których odbieraliśmy mieszkania w Ursusie

  • osiedle Stacja Nowy Ursus – Robyg
  • osiedle Ursa Park Smart City – Unidewelopment
  • osiedle Ligia – Profbud
  • osiedle

Fachowiec i odbiór mieszkania Warszawa Ursus

Sprawdzimy dla Ciebie całe Twoje mieszkanie, abyś miał pewność z dobrego zakupu i satysfakcję z nowego mieszkania.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.Odwiedź nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/Fachowy-Odbi%C3%B3r-Mieszkania-2238425803076611/