Odbiór mieszkania Warszawa

Odbiór mieszkania Warszawa

Kiedy idziesz na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera, a robisz to pierwszy raz w życiu, to chcesz mieć kogoś do pomocy, do wsparcia. Przyjaciela, wujka lub … inżyniera budowlanego.

Do oceny mieszkania pod względem budowlanym, technicznym, instalacyjnym, kubaturowym, wykończeniowym jest potrzebny ktoś techniczny, najlepiej z doświadczeniem.

W tym momencie potrzebujesz wsparcia, kogoś kto fachowo, bez emocji sprawdzi Twoje mieszkanie. Kogoś kto Cię wspomoże. Potrzebujesz fachowej pomocy.

To naturalne i powinno być oczywiste dla wszystkich, ale często nie jest!

Pomoc inżyniera podczas odbioru mieszkania

Pomoc inżyniera podczas odbioru mieszkania jest Twoim naturalnym prawem. Kupujesz mieszkanie, będziesz jego właścicielem, ale nie musisz się znać na budownictwie. Większość kupujących się na tym nie zna. Dlatego potrzebujesz kogoś kto się zna na budownictwie. Może być to ktoś z rodziny, jakiś kolega, znajomy, ale również wynajęty specjalista. Masz prawo wziąć ze Sobą kogoś do pomocy, kogoś kto Ci pomoże sprawdzić Twoje nowe mieszkania.

Sprzeciw, brak akceptacji fachowej pomocy przez dewelopera jest niepokojący. Jest sygnałem, że coś z mieszkaniem może być źle, że deweloper próbuj coś ukryć. Jeżeli wszystko jest dobrze wykonane to czego się wstydzić, czego obawiać?

Usterki są rzeczą zwyczajną, mogą się przytrafić każdemu wykonawcy, każdemu deweloperowi. Ważne jest jak deweloper odnosi się do zgłaszania i usuwania usterek. To test rzetelności dewelopera.

Usterka - Popękana wylewka betonowa
Usterka – Popękana wylewka betonowa
Usterka - Rozpadający się próg pod drzwiami balkonowymi
Usterka – Rozpadający się próg pod drzwiami balkonowymi
Usterka - Zacieki na ścianie, odpadający tynk
Usterka – Zacieki na ścianie, odpadający tynk

Pomoc osoby fachowej, specjalisty jest rzeczą zwyczajną, każdy dobry deweloper to wie i akceptuje.

Wszyscy dobrzy deweloperzy mają wdrożone procedury kontrolne jeszcze przed pokazaniem mieszkania klientowi. Sami sprawdzają mieszkania zanim zaczną je pokazywać klientom. Profesjonalny deweloper dba o swój wizerunek. Zgłasza poprawki do wykonawcy na etapie wewnętrznej kontroli budowy.

Bardzo często podczas sprawdzania mieszkania w trakcie odbioru technicznego znajdujemy ślady poprawek wykonanych przez wykonawcę po kontroli wewnętrznej dewelopera. Poprawek wykonanych po odbiorze inspektorów nadzoru inwestorskiego od wykonawcy budynku.

Inspektor od dewelopera sprawdza mieszkanie i zgłasza usterki do poprawy. Wykonawca poprawia usterki. Inspektor dewelopera ponownie sprawdza naprawione miejsca. Dopiero wtedy mieszkanie jest gotowe do pokazywania klientowi.

Tak robią solidni deweloperzy, dbają o swój wizerunek i o opinię klientów.

Zadowolony klient z pomocy inżyniera
Zadowoleni klienci z pomocy inżyniera

Czy to wystarczy?

W przypadku, gdy deweloper odbiera roboty budowlane od wykonawcy raczej wystarcza, jednak …

Jednak odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest odbiorem zleconym przez Ciebie, czyli kupującego mieszkanie. Klient kupujący mieszkanie jest zainteresowany właściwym wykonaniem mieszkania pod względem Polskich Norm, przepisów budowlanych.

To dużo, ale dla kupującego nie wszystko

Kupujący o wiele bardziej niż deweloper jest zainteresowany jakością, dokładnością i estetyką wykonania mieszkania. Wszyscy klienci, a w szczególności Panie zwracają uwagę na estetykę wykończenia mieszkania, wizualne walory okien, drzwi, grzejników, drzwi wejściowych. Dla kupującego jest ważne, żeby grzejniki były zamontowane poziomo, żeby parapety były równe, żeby okna nie miały uszkodzeń na ramach i rys na szybach, żeby żeby gniazdka były zamontowane na jednej wysokości i w równej linii. To są ważne rzeczy, bo kupujący przez lata będzie nie nie patrzył, natomiast dla dewelopera są drobne, wręcz nieważne. On chce oddać mieszkanie i nigdy więcej na nie nie patrzeć.

Kontrola okien - szukamy usterek
Kontrola okien – szukamy usterek

Tu jest różnica!

My sprawdzamy mieszkanie dla Ciebie, pokazujemy usterki i niedociągnięcia Tobie i to Ty akceptujesz jakość wykonania, oczywiście w granicach przewidzianych przez Polskie Normy.

Zwracamy większą uwagę na jakość i estetykę wykonania, ponieważ to Ty będziesz musiał patrzeć na wszystkie niedociągnięcia. Ty będziesz mieszkał w tym mieszkaniu i musisz być z niego zadowolony. To nasza rola, pomagać w odbiorze tak, abyś był usatysfakcjonowany Twoim mieszkaniem.

Przygotowani na wyszukiwanie usterek
Przygotowani na wyszukiwanie usterek

My sprawdzimy Twoje nowe mieszkanie nie tylko pod względem zgodności z Polskimi Normami i przepisami budowlanym, ale również pod względem estetyki i dokładności wykonania.

Dobrze zakończony odbiór to nie koniecznie taki na którym nie ma usterek, to również taki na którym wszystkie usterki zostały wykryte i naprawi je deweloper, a nie Ty.

Ważny jest Twój uśmiech i poczucie dobrze, szczegółowo sprawdzonego mieszkania.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach


Odwiedź nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/Fachowy-Odbi%C3%B3r-Mieszkania-2238425803076611/