Odbiór techniczny mieszkania Warszawa

Odbiór techniczny mieszkania Warszawa

Deweloper zaprasza Cię, a nawet wzywa na odbiór techniczny mieszkania.
Co to jest?
Czego mogę się spodziewać?
Czy mam się tego bać?

Co to jest odbiór techniczny mieszkania?

Jest to jeden z etapów procesu zakupu mieszkania od dewelopera. Na ten proces składają się takie etapy jak wybór mieszkania, podpisanie umowy zakupu, budowa, odbiór techniczny, przeniesienie własności w formie aktu notarialnego.

Podpisujemy umowę zakupu mieszkania, w niej są określone wszystkie warunki zakupu, zapłaty, odbiorów technicznych, przekazania własności.

Deweloper buduje cały budynek, a w nim nasze mieszkanie. Przeprowadzane są odbiory budowlane przez odpowiednie służby państwowe. Budowa kończy się zgłoszeniem zakończenia budowy i uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.

Po zakończeniu budowy i uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie następują odbiory techniczne mieszkań. Deweloper zaprasza kupujących na przekazanie mieszkania najpierw pod względem technicznym. Kupujący ogląda mieszkanie, ściany, okna, instalacje, podłogi i akceptuje jakość wykonania mieszkania. Zgłaszane są usterki, które są usuwane w terminach zapisanych w umowie. Usterki oraz terminy ich usuwania zapisywane są w protokole odbioru technicznego mieszkania. W protokole zapisywane są stany początkowe liczników mediów. Na końcu odbioru strony umowy podpisują protokół odbioru technicznego.

To jest właśnie odbiór techniczny mieszkania. Jest on konieczny i niezbędny do późniejszego notarialnego przekazania własności mieszkania na kupującego. Protokół odbioru technicznego jest załącznikiem do aktu notarialnego. Potwierdza on, ze klient zapoznał się i zgadza się ze stanem technicznym kupowanego mieszkania.

Od tego momentu właściciel zaczyna ponosić koszty utrzymania mieszkania. Również zaczyna ponosić odpowiedzialność za użytkowanie mieszkania, za wszystkie usterki, hałasy, zalania, itp wydarzenia. Mieszkanie jest prawie Twoje, natomiast całkowicie Twoje są już koszty i pełna odpowiedzialność za zalania, zniszczenia, uszkodzenia, hałasy.

kontrola wylewek betonowych

Na końcu zostaje podpisany akt notarialny, który przenosi własność mieszkania z dewelopera na kupującego. Kupujący staje się właścicielem mieszkania.

Następuje czas robót wykończeniowych. Ekipa wykończeniowa weryfikuje czy wszystko jest równe, proste, pionowe i poziome w nowym mieszkaniu. Jeżeli jest krzywe, to trzeba zapłacić ekipie wykończeniowej za wyrównanie, a to są dodatkowe koszty.

Czy chcesz płacić za nierówne ściany i krzywe podłogi?

Lepiej sprawdzić czy wszystko w Twoim mieszkaniu jest wykonane prawidłowo, czy jest równe, pionowe co ma być pionowe, poziome co ma być poziome. Niech wszystkie usterki obciążą dewelopera, a nie Ciebie.

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.Odwiedź nas na Facebook-u

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u