Odbiory techniczne mieszkań

Dlaczego warto wynająć na odbiór fachowca

Na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera można pójść samemu, z wujkiem który zna się na sprawie, ze znajomym budowlańcem lub wynająć fachowca.

Każda metoda jest dobra. Oceń sam, która jest dla Ciebie najlepsza.

Samemu można ocenić mieszkanie po względem zgodności z projektem, sprawdzić czy na swoim miejscu są wszystkie pomieszczenia, okna, drzwi, ściany, sufity. Jednak bez specjalistycznych narzędzi niemożliwe jest skontrolowanie powierzchni i pionów tynków, wilgotności wylewek betonowych i tynków, kątów pomiędzy ścianami, równości powierzchni glazury, terakoty, metrażu mieszkania. Sprawdzenie odbywa się „na oko”, bez narzędzi. Bez znajomości polskich norm i przepisów budowlanych trudno jest obronić znalezione przez siebie usterki. Wykonawca mówi, że tak może być, że norma taką odchyłkę dopuszcza, deweloper popiera go i trudno jest z nimi dyskutować bez znajomości norm i przepisów.

Z wujkiem który zna się na sprawie, sprawdzimy zapewne wszystko dość dobrze. Jednak wiedza wujka może być mocno przeterminowana, nieaktualna. Technologie budowlane idą cały czas do przodu, materiały budowlane są coraz nowsze, przepisy budowlane często się zmieniają, polskie normy zostały dostosowane do norm europejskich. Wykonawca i deweloper są na bieżąco z przepisami i normami, z pewnością wykorzystają to do zanegowania naprawdę ważnych usterek. Wujek zapewne nie będzie miał całego zestawu narzędzi koniecznych do dokładnego sprawdzenia mieszkania.

Ze znajomym budowlańcem, sprawdzimy mieszkanie na prawdę dobrze. Znajomy budowlaniec będzie znał aktualne przepisy i polskie normy, będzie potrafił obronić usterki przed deweloperem. Jednak czy znajomy budowlaniec będzie miał wszystkie konieczne do odbioru technicznego mieszkania narzędzia? Czy na jednorazowe wyjście będzie miał poziomicę dwu metrową, poziomicę metrową, kątowniki, kliny pomiarowe, dalmierz laserowy, miarę stalową, próbnik elektryczny, próbnik wtyczkowy, miernik wilgotności, drabinkę. Bardzo wątpliwe! Bez tych wszystkich specjalistycznych narzędzi trudno będzie wykazać i obronić usterki.

Możesz wynająć fachowca

Wynająć fachowca. Działamy na rynku odbiorów mieszkań od 2006 roku, jesteśmy obecni na nim cały czas, jesteśmy na bieżąco z wszystkimi przepisami budowlanymi i polskimi normami. Znamy wszystkie sztuczki i patenty wykonawców, wiemy co najczęściej chcą ukryć. Wiemy co robią deweloperzy, aby jak najwięcej zarobić, jakie koszty chcą przerzucić na kupującego. Posiadamy cały potrzeby sprzęt do wnikliwego, fachowego skontrolowania mieszkania, a jest tego dużo. Poziomica dwu metrowa, poziomica jedno metrowa, kątownik budowlany, klin pomiarowy, miara stalowa, dalmierz laserowy, tester elektryczny, próbnik elektryczny, próbnik wtyczkowy, miernik wilgotności, anemometr, latarka, drabinka, notatnik, kredki do zaznaczania usterek, taśma papierowa do zaznaczania rys na szybach.

Posiadamy całą wiedzę i doświadczenie potrzebne do kontroli mieszkania. Mamy ze sobą przepisy budowlane i polskie normy. Przychodzimy z wszystkim potrzebnymi narzędziami do odbiorów technicznych. Jesteśmy codziennie na budowach i znamy wszystkie budowlane sztuczki.

Warto wynająć fachowca!

Zamów pomoc fachowca


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź Sobie kłopotów z deweloperem.


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Baza wiedzy o odbiorach


Odwiedź nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/Fachowy-Odbi%C3%B3r-Mieszkania-2238425803076611/