Badanie kamerą termowizyjną

Termowizja – badanie wad ukrytych

Badanie kamerą termowizyjną jest nowoczesną, nieinwazyjną metodą kontroli jakości wykonania robót budowlanych oraz sposobem na lokalizowanie wycieków, uszkodzeń.

Nowoczesna

Nowoczesną, bo wykorzystuje urządzenia przedstawiające rozkład temperatur na przegrodach budowlanych w formie kolorowych obrazów. Czujnik kamery termowizyjnej „widzi” niewidzialną temperaturę i przetwarza to na obraz widzialny, zrozumiały dla ludzkiego oka.

Badanie kamerą termowizyjną pokazuje w sposób graficzny (kolorowe plamki na wyświetlaczu) rozkład temperatur na przegrodzie. Plamki czerwone, żółte pokazują miejsca gorące, plamki niebieskie, zielone miejsca zimne.

Nieinwazyjna

Nieinwazyjna metoda tzn. taka, która nie wymaga rozbijania, uszkadzania ścian, tynków, aby przeprowadzić kontrolę. Kamera termowizyjna widzi to co jest zakryte, pod tynkiem, pod betonem. Nie trzeba skuwać tynku, żeby zobaczyć szczelinę w izolacji ściany. Nie trzeba zrywać parkietu i skuwać wylewki betonowej, żeby zobaczyć ogrzewanie podłogowe.

Badanie kamerą termowizyjną pokazuje w sposób graficzny to co możemy odczuć naszym zmysłem dotyku, ale robi to o wiele dokładniej. Oprócz pokazywania obrazu mierzy również temperaturę w wielu miejscach. Może pokazać najcieplejsze i najzimniejsze punkty.

Co można sprawdzić kamera termowizyjną?

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie wychwycić niewidoczne gołym okiem usterki, uszkodzenia, wycieki, zawilgocenia, przedmuchy.

Sprawdzamy w szczególności:

  • szczelność okien
  • mostki termiczne czyli usterki w izolacji cieplnej ścian, sufitów, podłóg
  • zacieki oraz zawilgocenia w ścianach, sufitach
  • poprawność działania wentylacji
  • działanie ogrzewania podłogowego
  • ogniska korozji biologicznej (np. grzyba, pleśni)
  • wycieki z instalacji wod-kan lub c.o.
  • nadmierne obciążenia w instalacji elektrycznej

Kontrola mostków termicznych ścian

Badanie pozwala wykryć usterki w izolacji cieplnej ścian, miejsc przez które ucieka najwięcej ciepła. Mostki cieplne to miejsca ciemno niebieskie na termogramach.


Kontrola mostków termicznych dachu

Badanie pozwala wykryć usterki w izolacji cieplnej dachu. Braki lub usterki w ułożeniu izolacji.


Kontrola zamontowania okien

Badanie pozwala wykryć usterki w montażu stolarki okiennej. Widać źle zabezpieczone krawędzie styku okna z murem oraz przedmuchy uszczelek.

Kontrola okien dachowych

Badanie pozwala wykryć usterki w montażu okien dachowych. Widać źle ocieplone krawędzie wnęki w dachu.


Kontrola działania wentylacji

Badanie umożliwia sprawdzenie poprawności działania wentylacji. Kolor ciepły pokazuje prawidłowy ciąg, kolor zimny pokazuje wsteczny nadmuch.


Kontrola działania grzejników

Badanie umożliwia sprawdzenie poprawności zamontowania i działania grzejników.


Kontrola działania przewodów c.o.

Badanie umożliwia sprawdzenie poprawności działania przewodów zasilających grzejniki. Pokazuje czy nie ma wycieków z instalacji.


Kontrola ogrzewania podłogowego

Badanie umożliwia sprawdzenie poprawności działania ogrzewania podłogowego. Równomierności ułożenia rurek, poprawności działania.


Kontrola zbiornika c.w.u.

Badanie umożliwia sprawdzenie poprawności działania zasobnika c.w.u. (ciepłej wody użytkowej). Czy nie ma usterek izolacji i działania urządzenia.


Podsumowując

Badanie kamerą termowizyjną pozwala sprawdzić to czego nie widać gołym okiem. Kamera termowizyjna wykrywa miejsca największych strat ciepła w ścianach, dachach, oknach drzwiach, miejsca niewłaściwego wykonania lub montażu, zacieków lub wycieków z instalacji.

Pomoc fachowca

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.


Masz pytania? Zastanawiasz się nad czymś? Chcesz dowiedzieć się co dzieje się podczas odbioru technicznego mieszkania, jakie normy, przepisy obowiązują budowlańców? Co dają nowe technologie?

Zajrzyj do „Bazy wiedzy o odbiorach” znajdziesz tu odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Kliknij i przeczytaj o co pytali inni kupujący nowe mieszkania.

Nie jesteś pierwszym i jedynym właścicielem nowego mieszkania. Przed Tobą były już tysiące innych, oni też mieli pytania i wątpliwości jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, jak się przeprowadza kontrolę, co można usterkować na odbiorze mieszkania.

Skorzystaj z doświadczeń i pytań innych. Baza wiedzy o odbiorach technicznych mieszkań jest dla Ciebie.


Odwiedź nas na Facebooku

Fachowy Odbiór Mieszkania na facebook-u