Zima to czas zacieków na ścianach

Zima to czas zacieków na ścianach

Wchodzisz do Twojego nowego mieszkania i widzisz katastrofę na ścianach. Po ścianach Twojego wymarzonego mieszkania leje się woda. Mokre, brudne, wstrętne zacieki na ścianach. Okropnie szpecą, straszą, załamują.

Zacieki wyglądają strasznie, ale czy takie są?

Tynki w budynkach wykonuje się metodą natryskową na mokro, z zastosowaniem dużej ilości wody. Bardzo duża ilość wilgoci po nałożeniu tynków to zjawisko normalne. Po wykonaniu tynków mieszkanie musi wyschnąć. Wiosną, latem, ciepłą jesienią to łatwe, samo wyschnie po kilku, kilkunastu dniach.

Jednak podczas mokrych i zimnych dni wiosennych lub jesiennych, a tym bardziej w zimę, nie jest to już takie łatwe i oczywiste. Nie wszystkie nowobudowane budynki są ogrzewane, bo to kosztuje. Deweloper nie chce płacić za ogrzewanie pustych mieszkań w zimie. Mokre tynki kiepsko wysychają, na ścianach tworzą się zacieki. W tych zaciekach może rozwijać się grzyb.

Czy zacieki są groźne?

Trzeba właściwie ocenić czy zacieki są wynikiem wysychania tynków czy przecieków z dachu lub instalacji. Zimno, wysoka wilgotność, brak ogrzewania lub słaba wentylacja. To wzmaga występowanie zacieków. Zacieki wyglądają brzydko, ale dodatkowo mogą być przyczyną kłopotów. W mokrych tynkach mogą rozwijać się grzyby i pleśnie. Tylko specjalista z doświadczeniem może ocenić czy zacieki są groźne czy zwyczajne.

Sprawdź je koniecznie!

Odbiór techniczny z Fachowym Odbiorem Mieszkania

Oferujemy pomoc inżyniera podczas odbioru technicznego mieszkania w Warszawie. Pomożemy wykryć usterki w Twoim mieszkaniu, sprawdzimy czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową, Polskimi Normami, Prawem Budowlanym, przepisami budowlanymi.

Warto wynająć fachowca!


Zamów już teraz Fachowy Odbiór Mieszkania
i oszczędź sobie kłopotów z deweloperem


Napisali o nas w mediach

FOM w mediach

Usługa dostępna w całej Warszawie i okolicznych miastach:

Dzielnice Warszawy: Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Okoliczne miasta: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Jabłonna, Brwinów, Nadarzyn, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.